13 February 2023

Dlaczego powinieneś mieć trenera triathlonu? Część 1.

Każdy ma inne powody aby zatrudnić trenera triathlonu. Być może jesteś osobą początkującą i szukasz podstawowych wskazówek, jak poruszać się po skomplikowanym świecie triathlonu, a może jesteś zaawansowanym sportowcem, który szukasz bodźca, który popchnie cię na wyższy poziom. Tak czy inaczej, jest wiele korzyści płynących z siły wielu osób pracujących nad jednym celem. Poznaj powody dla, których powinieneś pracować z trenerem.

Twój trening zostanie odpowiednio zorganizowany

Wielu sportowców wychodzi i robi to, na co ma ochotę danego dnia. Pływają, kiedy chcą pływać, jeżdżą na rowerze, kiedy chcą jeździć na rowerze i biegają, kiedy chcą biec. Często brakuje struktury. Chociaż takie przypadkowe treningi mogą sprzyjać zdrowemu stylowi życia, nie jest to najlepszy sposób na bycie szybszym. Dobry trenery stworzy strukturę w twoim treningu w naukowo udowodniony sposób, który zmaksymalizuje twoje wyniki w dniu wyścigu. Wykorzysta zasady takie jak periodyzacja, specyficzność i osiąganie szczytów, aby skonstruować makrocykl, który pozwoli Ci maksymalnie wykorzystać trening. Co więcej, nie będziesz musiał przejmować się szczegółami – to zadanie Twojego trenera.

Kinga Kopańska – zawodniczka Tomica Coaching

Rozpoczęłam współpracę z trenerem triathlonu ponieważ grafik mojej pracy był tak nieregularny, że totalnie nie wiedziałam w jaki sposób powinnam trenować – kiedy mocniej przycisnąć, a kiedy odpuścić. Myślę że dla zabieganych osób, które uważają że nie mają na nic czasu, trener to najlepsze co może się im przytrafić. Skrojony pod moje możliwości oraz potrzeby plan pozwolił realizować mi każdy cel, czynić progres, a także odciążył głowę od myślenia “co ja mam teraz zrobić?”. Zdarzyło mi się nawet to do tego stopnia, że raz pojechałam rano na basen, włączyłam TP żeby sprawdzić jaki mam trening, bo z reguły w dany dzień mam pływanie, a tam “wolne” 😂. Nie wyobrażam sobie już innego funkcjonowania, a wyniki tylko potwierdzają że mój wybór był słuszny.

Zachowaj siły i czas na realizację treningów

Gotowe plany treningowe są trudne do wdrożenia w życie i prawdopodobnie nie są idealne dla nikogo; z kolei opracowanie własnego idyllicznego planu treningowego, który pasuje do Twojego życia, ale nadal obejmuje wszystko, co musisz zrobić, aby się rozwijać, może być trudne. Budowanie własnego harmonogramu często prowadzi do niepokoju, że czegoś brakuje. To podkopuje twoją pewność siebie i często prowadzi do złych zmian w planie i przypadkowych treningów. Posiadanie trenera eliminuje zgadywanie, dzięki czemu możesz skupić się tylko na jednym: wykonaniu treningu. Jest to wyzwalające psychicznie i pozwala skierować energię na treningi – bez zamartwiania.

Martyna F. – Zawodniczka Tomica Coaching

Współpracuję z trenerką triathlonu już drugi rok. Przez długi czas trenowałam sama (układałam sobie treningi), jednak nie widziałam efektów. Czułam się zmęczona i traciłam motywację we własne możliwości. Postanowiłam coś zmienić i poszukać kogoś kto pomógłby mi w tym pięknym sporcie jakim jest triathlon. Szukałam długo, aż pewnego razu natknęłam się na stronę Ani. Od razu wiedziałam, że będzie to moja trenerką. Współpraca z trenerem przyniosła mi ogromną korzyść, a przede wszystkim odzyskałam radość z treningów. Dzięki współpracy z trenerem, mam różnorodne treningi, w których zawarte jest wszystko: siła, szybkość, wydolność…Dzięki trenerce osiągnęłam w krótkim czasie swoje życiówki. Wyniki wynikami, ale zyskałam coś bardziej cennego. Nie tylko trenerkę, ale i osobę, która mnie wspiera, doradzi, powie miłe słowo i da kopniaka do jeszcze większej pracy. To chyba oczywiste dlaczego kontynuuje współprace z trenerką – lepsze wyniki, radość z trenowania, różnorodność treningów, motywacja, osiąganie nowych celów.

Ty też możesz rozpocząć współpracę z trenerem.
Szczegóły na temat opieki trenerskiej znajdziesz tutaj.