21 September 2022

Szybciej, dalej, więcej – podsumowanie sezonu 2022

Sezon 2022 powoli zbliża się ku końcowi, większość zawodników Tomica Coaching rozpoczyna okres roztrenowania i zasłużonego odpoczynku. Parę jednorożców jeszcze pojawi się na starcie imprez biegowych czy kolarskich, jednak starty główne wszyscy mają już za sobą.

Co w tym roku wywalczyły jednorożce?

Łącznie zawodnicy TC spędzili 178 dni na zawodach! Nasi reprezentacji pojawili się na prestiżowych imprezach takich jak triathlony międzynarodowe pod szyldem Ironman, Challenge Family czy Xterra, największych i najbardziej cenionych imprezach kolarskich w Europie; Sella Ronda Hero, Mallorca 312, Salzkammergut Trophy czy Ötztaler Roadmarathon. Walczyli na Mistrzostwach Polski i Pucharach Polski w triathlonie, kolarstwie górskim oraz pływaniu. Rywalizowali na największych krajowych imprezach m.in. Enea Bydgoszcz Triathlon, Półmaraton Warszawski, JBL Poznań, Ironman Gdynia, Ironman Warszawa, Bike Maraton czy Tatra Cycling Events.

Na swoim koncie zawodnicy TC mają:

  • 18 Zwycięstw Open
  • 25 Wygranych w kategorii wiekowej
  • 13x Zdobyli srebro w kategorii wiekowej
  • 11x Wywalczyli brąz w kategorii wiekowej
  • 2x Stawali na podium MISTRZOSTW POLSKI w kategorii (brąz w Cross Triathlonie Marka W. oraz brąz w Pływaniu na 1500m na basenie długim zdobyty przez Marka T.
  • 2x Stawali na podium Pucharu Polski (1x Short Track MTB oraz Maraton MTB, oba wywalczone przez Krzyśka L.)
  • Zdobyty przez Agę slot na The Championship federacji Challenge, dzięki 3 miejscu podczas Challenge Lisbona.

Rywalizacja w sporcie amatorskim z roku na rok jest, na co raz wyższym poziomie, a zdobyte wyniki czy miejsca na podium nie zawsze w pełni pokazują ogrom wykonanej przez podopiecznych pracy. Poza miejscami medalowymi zawodnicy mogą się pochwalić:

Ponad 25 wyników PB!
Zawodnicy ustanowili nowe życiówki w pływaniu na różnych dystansach, w triathlonie na dystansach 1/8, 1/4 oraz 1/2, w bieganiu na dystansach 5, 10 oraz 21 km!

Ponad 30-ma debiutami!
Debiuty w zawodach kolarskich, w triathlonie na dystansach 1/8, 1/4 oraz na dystansie pełnym! W bieganiu mamy debiutów na półmaratonie oraz na dystansie maratońskim, dodatkowo osoby debiutujące w biegach górskich.

Gratulacje dla wszystkich zawodników! Odpoczywamy i lecimy dalej! <3