25 February 2023

Dlaczego powinieneś mieć trenera triathlonu? Część 2.

Z poprzedniego wpisu już wiesz, że współpraca z trenerem sprawi, że twój plan treningowy będzie ukierunkowany na cel, ustrukturyzowany, dopracowany tak by był odpowiedni dla Ciebie. Dzięki temu zachowasz swój cenny czas na realizację treningów, bez zgadywania i zamartwiania się.

Marek W. – Zawodnik Tomica Coaching

Współpracę podjąłem, gdyż chciałem rozwinąć swoje wcześniejsze doświadczenie sportowe w nieco innej dziedzinie i zrobić to w odpowiedni sposób, nie tracąc czasu na błędy w treningu. Nauka na błędach jest dobra, jednak dużo szybkiej jest uczyć się na czyimś doświadczeniu. Trener daje również bardzo dobrą motywację, analizując każdy trening. Wiem, że ktoś sprawdza moją systematyczność i to faktycznie mobilizuje

TRENER TRIATHLONU MOŻE ZAPEWNIĆ KONSEKWENTNĄ MOTYWACJĘ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Z samej swojej natury triathloniści są zwykle zdyscyplinowanymi jednostkami, które potrafią wprowadzić rutynę samodzielnie; nie oznacza to jednak, że jest to łatwe. Dyscyplina wymaga siły woli, która jest ograniczonym zasobem i nawet najlepsi z nas mogą się potknąć. Posiadanie trenera, który inwestuje w Twój sukces i monitoruje Twoje treningi, po prostu ułatwia wykonywanie treningów. Nigdy nie myślisz „czy naprawdę muszę to dzisiaj zrobić?” lub „nikt się nie dowie, jeśli pominę ten ostatni interwał lub sesję”. Kiedy masz kogoś, kto pociąga cię do odpowiedzialności, te ciche głosy cichną i znacznie łatwiej jest po prostu to zrobić.

Marika F. – Zawodniczka Tomica Coaching

Swoją przygodę ze sportem zaczęłam całkiem niedawno, nie posiadając żadnej wiedzy na ten temat. Początkowo czerpałam informacje z internetu, ale im dalsze cele sobie stawiałam tym trudniej było mi poprawnie i efektywnie pracować nad ich osiąganiem. Dlatego postanowiłam skorzystać z opieki trenerskiej. Moim zdaniem jeżeli nie jest się w czymś ekspertem, a chce się robić postępy, należy oddać się w ręce specjalisty, który ma doświadczenie i jest w stanie przygotować plan treningowy, adekwatny do poziomu, potrzeb i możliwości czasowych. Rozważnie przygotowany plan treningowy i wplecione w niego ćwiczenia wzmacniające zmniejszyły u mnie ilość kontuzji. A kiedy na początku miałam częstszego lenia do treningów, wiedziałam, że trenerka „patrzy” i trening musi zostać wykonany! 😊 Z Anią kontynuuję współpracę już kolejny rok i nie wyobrażam sobie pracy bez niej, teraz weszło mi to w krew i uwielbiam tę codzienną rutynę. Cele, które wcześniej wydawały mi się tak odległe stają się realne.

BĘDZIESZ UCZYĆ SIĘ SKUTECZNIEJ I POPEŁNISZ MNIEJ BŁĘDÓW

Dobrzy trenerzy przeszli przez liny, doświadczenia. Trener pomoże ci we wszystkich dziedzinach triathlonu: pływaniu, jeździe na rowerze, bieganiu, wyścigach, odżywianiu, treningu siłowym, ćwiczeniach fizycznych, sprzęcie itp. Ich wiedza powinna wyeliminować krzywą uczenia się. Wiele osób uczy się metodą prób i błędów, ale posiadanie trenera może wyeliminować wiele z tych prób, dzięki czemu popełniasz mniej błędów podczas treningów i wyścigów. Dobry trener nakieruje Cię, przekaże Ci swoją wiedzę i doświadczenie, dzięki czemu nauczysz się dokładnie tego, czego potrzebujesz, w najbardziej efektywny sposób.

Ty też możesz rozpocząć współpracę z trenerem.
Szczegóły na temat opieki trenerskiej znajdziesz tutaj.